Teslimat ve İade

Kargo ile teslimat

70 lira ve üzeri kitap ve fanzin siparişlerinde sipariş edilen kitap ve fanzinlerin Türkiye’deki tüm şehirlere kargolanması ücretsizdir.

Kitap ve fanzin siparişleri 1 ila 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.

Sanrı Galeri’de bulunan teslimata hazır eserler 1 ila 3 iş günü içerisinde, teslimata hazır olmayan eserler en geç 7 iş günü içerisinde kargolanır.

Sanrı Galeri’den yapılacak 400 lira ve üzeri baskı eser alışverişlerinde Türkiye’deki tüm şehirlere kargo ücretsizdir.

Satın alınacak orijinal eserlerin kargo ücreti her biri sanatçıları tarafından gönderilmesi sebebiyle eser başına ayrı ayrı hesaplanır, ücretsiz kargo seçeneği yoktur. 

Tüm orijinal eserler karşı ödemeli kargo olarak farklı paketler olarak kargolanır. Her biri ayrı ücretlendirilir.

Teslimat esnasında, görevli yanınızdayken eseri kontrol etmeniz, hasar durumunda teslimatı kabul etmeden kargo görevlisine tutanak tutturup, hasar fotoğraflarını çekip bizimle iletişime geçerek durumu tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

Eseri teslim almanız sonrasında kargo şirketinin ve sanri.org‘un bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Kargolar PTT Kargo veya MNG Kargo ile gönderilir.

Kargo şirketi resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır.

İade

Almış olduğunuz ürününü tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren on dört günlük süre içinde, hiçbir hasar görmemiş halde teslim aldığınız biçimde iade edebilirsiniz.

Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızı da içeren bir dilekçe ile iade ediniz.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir. Ödenmediği takdirde iade kabul edilmez.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 

Ürün iadesi için durum öncelikli olarak sanrizine@gmail.com adresi üzerinden bildirilmelidir.

Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

Değişim

Değişim seçeneği bulunmamaktadır.

Gizlilik Politikası

SANRI YAYIN dahilindeki SANRI.ORG, işbu Gizlilik Politikasında tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. SANRI YAYIN, kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır. Sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Kredi kartı bilgilerinin siteden İYZİCO’ya aktarılması ile ilgili güvenlik, İYZİCO’nun sunduğu maksimum imkanlar ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitede kullanılmaktadır.

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşılamaz. Kredi kartı işlem sayfası İYZİCO aracılığıyla kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Çevrimiçi işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızca erişilmesi mümkün değildir.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, SANRI YAYIN gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. 

Sitemizdeki sipariş formlarında irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, email adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, satın alma formunda kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. 

Gizlilik politikasıyla ilgili sorularınız için sanrizine@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1:  TARAFLAR

a) “Site” https://www.sanri.org isimli alan adından oluşan internet sitesi.
b) “Sözleşme” İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi.
c) “Alıcı” siteye, işbu sözleşmeyi kabul ederek üye olan ve sitede listelenen eserleri ve ürünleri satın alma talebinde bulunabilecek kimselerdir.
d) “Satıcı” Siteye, işbu sözleşmeyi kabul ederek siteye satılması amacı ile eser ve ürün listeleme hakkı olan ve eser ve ürünün maddi haklarının devir hak sahibi olan Şirket / Şahıs.
e) “Eser ve ürün” Sitede satılması amacıyla listelenen, emek sonucu ortaya konan ürün, basılı süreli ve süresiz yayın ve yapıtlardır.
f) “Taraflar” Alıcı ve Satıcı’yı birlikte ifade eder.

MADDE 2 : SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI
ALICI’nın SATICI’ya ait www.sanri.org internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı eserin/eserlerin satın alınması/satışı ve teslimi ile ilgili olarak Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin saptanması işbu sözleşmenin konusunu oluşturmaktadır. Sipariş gerçekleştiği anda ALICI bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 3: ÜYELİK ŞARTLARI
SİTEYE üye olabilmek için, reşit olmak, SATICI tarafından istenilen kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak sunmak, SATICI tarafından, geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmış veya üyelikten süresiz yasaklanmış olmamak ve SÖZLEŞME’yi SİTE’ye üye olmak kaydıyla onaylamak gerekmektedir.

MADDE 4: TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI
4.1. Teslimat masrafları aksi belirtilmedikçe ALICI`ya aittir. SATICI, SİTE’de, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI`ya aittir. Teslim anında ALICI`nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI`nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun satıcıya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.
4.2. Teslimat, stokun müsait olması ve ürün bedelinin SATICI`nın hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. SATICI beklenmeyen haller, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür.

MADDE 5: ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ
5.1. ALICI, SÖZLEŞME konusu ESERİ veya ÜRÜNÜ teslim almadan önce muayene edecek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.
5.2. ALICI, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
5.3. ALICI SİTE’nin yazılı onayı olmadan işbu sözleşmeyi veya bu sözleşmenin kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.
5.4. ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.
5.5. ALICI’lar SİTE dâhilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt ederler. Söz konusu bilgilerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak zararlarda ALICI sorumludur.
5.6. ALICI SİTE’de satışa sunmuş oldukları ESER ve ÜRÜN’lerin alış ve satışı ile ilgili işlemlerde SATICI’nın sunmuş olduğu ödeme sistemine uymak zorundadırlar. Sunulan ödeme sistemine uymayan ALICI’ların üyelikleri, SATICI tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilir.
5.7. ALICI’lar SİTE’nin geçici veya sürekli olarak çalışmıyor olmasından dolayı SATICI’dan hiçbir talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul ve taahhüt eder.
5.8. ALICI SİTE’de verilen hizmetlerle bağlantılı olarak kötü niyetli veya kanunlara aykırı davranışlar sergilemesi durumunda ALICI’ların üyeliği, SATICI’nın takdirinde olmak üzere bildirimde bulunmaksızın geçici olarak veya tamamen iptal edilebilir.
5.9. ALICI kendisine teslim edilen ürün/ürünleri kontrol ederek teslim almak ve teslimat eksiksiz gerçekleştirildi ise ürün/ürünlerin eksiksiz teslim alındığına dair sipariş faturasını imzalamak ile yükümlüdür. ALICI tarafından sipariş faturası imzalanarak teslim alınan siparişlerin SATICI tarafından eksiksiz teslim edildiği anlamına gelir. Bu durumda ALICI’nın itiraz hakkı bulunmamaktadır.
5.10. SATICI tarafından SİTEDE satışa sunulan eserlerin kargoları, ALICI’ya belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda, ALICI www.sanri.org adresine e-posta yolu ile bilgi vermelidir.
5.11. SİTE kredi kartı ile yapılan ödemelerde gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’dan kredi kartı doğrulatma işlemini yapmasını isteyebilir. ALICI kredi kartı güvenliği için SİTE tarafından istenen tüm belgeleri vermekle yükümlüdür.

MADDE 6: SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ
6.1. SATICI, SÖZLEŞME konusu ürün/ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
6.2. SATICI ALICI’NIN siparişinin kendisine ulaştığı andan itibaren taahhüt edilen süre içinde edimini yerine getirir. SATICI bu süre içinde edimini yerine getirmemesi durumunda tüketici sözleşmeyi feshedebilir.
6.3. Satıcı, sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
6.4. SÖZLEŞME konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
6.5. SATICI, haklı gerekçelerle, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICI’ ya eşit kalite ve fiyatta ürünü tedarik edebilir. SATICI, ürünün teslimi ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan ALICI’ ya bildirimde bulunmak zorundadır. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödenen bedel ve varsa belgeler 10 gün içinde iade edilir.

MADDE 7: SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ
ESERİN ve ÜRÜNÜN cinsi ve türü, miktarı, rengi ve vergiler hariç satış bedeli www.sanri.org adlı web sitesindeki ESER ve ÜRÜN tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde, vergiler dahil fiyatı ise iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 8: ÜRÜNÜN PEŞİN VE VADELİ FİYATI
Ürünün peşin fiyatı fatura içeriğinde mevcuttur. Ürünün satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı, fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 9: DİĞER HÜKÜMLER
9.1 ALICI, SÖZLEŞME konusu ESER ve ÜRÜNÜN temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
9.2 SÖZLEŞME konusu ESER’in teslimatı için iş bu SÖZLEŞMENİN elektronik ortamda teyit edilmesi ve SÖZLEŞME konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürünün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
9.3 Site üyesi olmak, ALICI’lar için ücretsizdir.
9.4 SİTEDE satış için sergilenen orijinal eserlerin stokları, eserin “tek” olması sebebiyle, doğal olarak, yoktur. Bu sitedeki eserlerin herhangi bir sebeple 3. bir kişi tarafından galerilerden veya eser sahibinden bu sitedeki satıştan önce veya asgari aynı anda satın alınması halinde eserin teslimi imkânsız hale gelmesi sebebiyle, alınan bedel aynen ALICI’ya iade edilecektir. Satışın iptal edilmesi nedeniyle ALICI; SATICI’dan herhangi bir tazminat, faiz, ve benzeri bir talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul ve taahhüt eder.
9.5 Hak sahiplerinin yazılı izni olmaksızın, SİTEDE sergilenen ve satın alınan ESER’ler kopyalanamaz, reprodüksiyonu veya poster baskısı yapılamaz, fotoğrafı çekilerek basılı veya görsel malzeme olarak kullanılamaz, üzerinde değişiklik yapılamaz.

MADDE 10: MÜCBİR SEBEP HALİ
Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, Sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

MADDE 11: CAYMA HAKKI
11.1 ALICI’nın cayma hakkından faydalanabilmesi için; yapılan satışın Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması; iadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren on dört günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
11.2Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelâtinli ambalajın açılması, tekrar satılabilirlik özelliklerinin kaybedilmiş olması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. ALICI, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür.
11.3Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI’ ya iade edilir ve 20 günlük süre içinde ürün iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse, ALICI’ ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.
11.4İade edilecek ürünün ayıplı olması halinde kargo ücreti SATICI tarafından karşılanır.
11.5Ürüne zarar verilmiş olması halinde ALICI iade talebinde bulunmayacağını kabul etmiştir.
11.6Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

——————————————
TKHK CAYMA HÜKÜMLERİ
Yürürlükteki 4077 Sayılı TKHK’ya göre Hazırlanmış Mesafeli Sözleşmelere İlişkin Yönetmelik

Cayma hakkı
MADDE 7 − (1)Mesafeli sözleşmelerde tüketici, on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.
(2)Cayma hakkı süresi, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar.
(3)Satıcı veya sağlayıcının 5 inci ve 6 ncı maddelerde belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi hâlinde, cayma hakkı süresi üç aydır. Bu süre, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar. Ancak 5 inci ve 6 ncı maddelerde belirtilen yükümlülüklerin, üç aylık süre içerisinde yerine getirilmesi hâlinde, birinci fıkrada belirtilen yedi günlük cayma hakkı süresi, söz konusu yükümlülüklerin yerine getirildiği günden itibaren işlemeye başlar. Cayma hakkının kullanıldığına dair irade beyanının bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.

Cayma hakkının kullanılmasının sonuçları
MADDE 8 − (1)Tüketicinin cayma hakkını kullanması hâlinde satıcı veya sağlayıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür.
(2)Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılmaz.

07.05.2014 Tarihinde Yürürlüğe Girecek Olan 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun
Madde 48-4b
4) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Her hâlükârda bu süre cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer. Tüketici, cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

MADDE 12: GÜVENLİK, GİZLİLİK
12.1 Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere, e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yaparak sadece siz ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bilgilerinizi “üyelik bilgilerim” bölümünden değiştirebilirsiniz.
12.2Kişisel iletişim bilgileriniz (ad, soyad, adres, telefon, e-posta vb.) hiç bir şekilde üçüncü şahıs ve kuruluşlarla paylaşılmaz. Haber, duyuru, yenilik, indirim, kampanya ve promosyon duyuruları e-posta adresinize isteğiniz kapsamında ve onayınız alınarak gönderilir.
12.3Kredi kartı ile sipariş verdiğinizde; kartınızın bağlı olduğu banka ile SİTE sistemi otomatik olarak bağlantı kurar. Kredi kart bilgileriniz SİTE’de kayıtlı tutulmamaktadır. Kredi kart bilgileriniz SİTE’de kayıtlı tutulmadığından, bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülmesi ve ele geçirmesi mümkün değildir.

MADDE 13: TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 14: YETKİLİ MAHKEME
Bu Sözleşme nedeni ile doğacak uyuşmazlıkların hallinde İSTANBUL Merkez Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinin yetkisi peşinen kabul edilmiştir. Bu hüküm ile ilgili uyuşmazlıkların hallinde dahi aynı yer mahkemeleri yetkilidir.

MADDE 15: YÜRÜRLÜK
ALICI, SİTE üzerinde sipariş aşamasına geçmesi ve satın almayı onaylaması anında toplam 15 (on beş) maddeden oluşan bu SÖZLEŞME’nin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
SİTEMİZE ÜYE OLARAK, YA DA ÜRÜN SATIN ALARAK KULLANICI SÖZLEŞMESİ’Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI KABUL, BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ.